Bizler sanatın kalpleri değiştirebileceğine inanıyoruz ve onlara güç verebileceğine. Sanat insana yaşadıklarını hissettirebilir, sanat topluma bilinç getirir ve bizleri daha iyi birer birey yapar. Sanat evrensel olabilir ve de sınırsız.

Eğitim ve öğretim yalnızda okuma ve yazmaktan ibaret değildir. İçerisinde emek barındıran ve kaynağı yetenek olan her faaliyet de eğitim ve öğretimdeki eşsiz yerini alır.
 
Resim ya da seramik gibi alanlarda verdiğimiz eğitim bir yetenek keşfi olduğu gibi aynı zamanda o yeteneğin ne ölçüde geliştirilebileceğidir.  Bu yüzden okulumuz İkem Koleji resim ve seramik konusundaki çalışmalarını tahmin edilenden çok daha fazla ciddiye almaktadır.
 
Çocuklarımızın el becerileriyle ortaya koydukları belki bir heves ve istekle başlar, ancak bunun bir tutkuya dönüşüp hayatın bir parçası haline gelmemesi için de hiçbir sebep yoktur.

Çocuklarımız renkleri tanıdıkça insandaki renklerin de farkına varacaktır. Renkler arasındaki uyumu gördükçe insanların da aynı uyum içinde yaşayabildiğini görecektir.
   
Renklerin karışımında ortaya çıkan yeni renkleri gördükçe birlikteliğin ortaya çıkaracağı mükemmel dengeyi tadacaktır.
 
 
Copyright © 2013 Özel İkem Koleji • Her Hakkı Saklıdır
ikem@ikem.k12.tr
ana sayfa eğitim-öğretim yemek listesi insan kaynakları iletişim