Okulumuz Özel İkem Koleji 1990 yılında hizmete girdi. İki katlı bir bina olarak yapılan binamız üç aylık çok kısa bir sürede büyük emeklerle eğitime hazır hale getirildi. Mütevazi yapısı ve öğrencileriyle eğitime başlayan okulumuz geçen yıllar zarfında, hem fiziksel hem de eğitimsel anlamda yeni gelişmelere imzasını atmıştır.

Öğrenci sayısının artması, eğitim faaliyetlerinin yoğunlaşmasıyla bina giderek geliştirilmiş ve 2004 yılında ilk ciddi değişimini yaşamıştır. Bu tarihten sonra üç katı eğitim için kullanılan okulumuzun dördüncü katı ise yemekhane ve çok amaçlı salon olarak devreye girmiştir. Değişim ve gelişmeyi kendi içinde yaşamak için kıyasa ihtiyaç duymayan Özel İkem Koleji, standartlarını yaşadığı bölgenin ötesine taşımak için esas köklü gelişimini 2012 - 2013 eğitim öğretim yılında yaşamıştır.

 
 
Bu sezon hizmete giren binamız önceki bina yapımızda iki kat büyük olup içerisinde eğitim ve öğretim adına hayal edilebilecek tüm birimler bulunmaktadır.  Eğitime her anlamda katkı sağlayacak olan birimler ile öğrencilerimizin eğitim hayatı yeni bir çehre kazanacaktır.

Özel İkem Koleji, attığı her adımla zamana meydan okumaya ve İskenderun'umuza değer katmaya devam edecektir.
 
Copyright © 2013 Özel İkem Koleji • Her Hakkı Saklıdır
ikem@ikem.k12.tr
ana sayfa eğitim-öğretim yemek listesi insan kaynakları iletişim